Dětské hřiště na Hořejším nábřeží bude znovu čisté

28/02/2024

Rada MČ P5 tento týden schválila návrh radního Milana Vrkoče (SEN 21) na ostrahu hřiště v režimu 24/7, tedy ve dne i v noci před problémovými občany, kteří tam konzumovali alkohol i drogy.

Problémy se v posledních týdnech kumulovaly kvůli neobvykle teplému počasí. Hřiště lákalo nepřizpůsobivé občany doslova dnem i nocí. Proto přišel radní pro životní prostředí a veřejný prostor Milan Vrkoč s řešením nepřetržité ostrahy. Monika Shaw Salajová – místostarostka Prahy 5 (rovněž SEN 21) zajistila ve spolupráci s ním pravidelný monitoring celého Hořejšího nábřeží terénními pracovníky a bude posílen i sběr infekčního materiálu. Radní Vrkoč pak dodává: „Bude provedena výměna písku na pískovišti, celková dezinfekce, vyčištění odpadkových košů, pečlivý úklid a vyčištění od infekčního materiálu prostor kolem kavárny i celého hřiště.“

Dětští návštěvníci hřiště na Hořejším nábřeží na Smíchově se mohou těšit také na opravu mobiliáře, který vloni opravovala MČ i s rodiči a který byl znovu poškozen. Radní dali zelenou také opravě uzavíratelných dvířek, vrat i oplocení, přes které nevítaní návštěvníci vnikali na hřiště. Radnice také zvažuje osazení elektronického zabezpečovacího systému areálu, stejného, jakým je chráněno sousední multifunkční hřiště. „Bezpečnost dětských hřišť je jednou z našich priorit ve vztahu k občanům Prahy 5 a budeme ji dále posilovat,“ potvrzuje radní Milan Vrkoč.

Dětské hřiště na Hořejším nábřeží, foto: mapy.cz