Den válečných veteránů na Pětce

11/11/2022
Dnes slavíme Den válečných veteránů. 11. listopadu na den svatého Martina v roce 1918 bylo podepsáno příměří, které ukončilo první světovou válku. Symbolem se stal vlčí mák, který vyrostl na hrobech padlých vojáků. Tento den je nejen připomínkou válečných veteránů a obětí, ale také by nám měl připomínat i dnešní hrdiny, kteří bojují a nasazují své životy pro zachování míru ve světě.
Dnešní uctění památky padlých válečných hrdinů a veteránů si připomněl také starosta městské části Praha 5 Jaroslav Pašmik. Společně s ředitelem organizace Post Bellum Mikulášem Kroupou symbolicky vysázel vlčí máky na trávnících náměstí Kinských a položil květiny u památníku všem obětem, které padly při osvobozování Prahy v roce 1945.
“Dnešní den byla dobrá příležitost, abych se propojil s Post Bellum a zároveň jim přispěl do sbírky na podporu veteránů,” říká starosta a dodává: “Mluvil jsem o spolupráci také se zástupci České obce legionářské. S organizacemi, které se starají o veterány na Praze 5 budu víc spolupracovat a podporovat je.”