Praha 5 ukáže zrekonstruovanou památku veřejnosti

21/02/2022

Zrekonstruovaný památkově chráněný Raudnitzův dům v Hlubočepech představí mimořádně Praha 5 široké veřejnosti. Ten nyní městské části slouží jako moderní dům pečovatelských služeb.

Den otevřených dveří pořádá Centrum ošetřovatelské pomoci Praha 5. Na unikátní prohlídku prostor bývalého barokního zámečku zve 23. února od 13 hodin.

„Ve všech prostorách bude zajištěna komentovaná prohlídka. Návštěvníci budou moci nahlédnout do bytů, které dům s pečovatelskou službou nabízí v rámci moderního, bezpečného a bezbariérového seniorského bydlení. Případným zájemcům také na místě vysvětlíme, jak si o tuto formu bydlení požádat,“ říká ředitelka CSOP Praha 5 Helena Volechová.

Dům pečovatelských služeb zahájí ostrý provoz 1. března. Kromě seniorského bydlení nabídne i celou řadu dalších služeb. Je připraven provoz nového wellness centra. Zájemcům nabídne možnost navštívit masáže, pedikúru, manikúru a kadeřnictví. Nově zde Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 p.o. také zahájí činnost dalšího komunitního centra Konírna, které bude pořádat pravidelné aktivizační programy, vzdělávací a kulturní akce s cílem podpory mezigeneračních a sousedských vztahů nejen pro občany z Hlubočep a přilehlých lokalit Prahy 5.