Dejte BIOodpadu druhou šanci

28/04/2022

Vy ještě nemáte svou BIOpopelnici? Stačí vyhodit například natě či slupky z kuchyně ne do běžné, ale právě do BIOpopelnice. A druhá šance je tu! Rostlinný odpad se změní v užitečný kompost. Snížíte obrovské množství směsného městského odpadu a prospějete parkům, sadům a zahradám, které nám zlepšují ovzduší.

O BIOPOPELNICI

Do hnědé BIOpopelnice už odkládá své rostlinné odpady přes 24 000 pražských domácností. Chcete také? Pokud jste vlastník nemovitosti, stačí si vzít k sobě poslední vyúčtování za svoz komunálního odpadu, kliknout níže, zkontrolovat své údaje, doplnit pár informací ve formuláři a odeslat. Formulář hlavního města Prahy pro registraci a objednání bezplatného svozu bioodpadu naleznete na https://bio.praha.eu/formular/

Členové sdružení vlastníků, bytových družstev apod. se musejí nejdříve dohodnout. Jako běžný nájemník požádejte o objednání BIOpopelnice vlastníka objektu nebo jednající za vlastníka. BIOpopelnice vám navíc může snížit poplatky za odvoz komunálního odpadu.

Více informací naleznete na webových stránkách https://www.psas.cz/svoz-bioodpadu

Poskytnutí BIOpopelnice a zajištění pravidelného vývozu je od roku 2022 pro plátce poplatku za svoz komunálního odpadu bezplatné. (všichni, kdo mají popelnici na směsný odpad)

Co patří do BIOpopelnice na rostlinný odpad – nabízíme vám přehledný seznam.

Je to snadné, ale je třeba dávat dobrý pozor. Některý odpad, který se na první pohled jeví jako žádoucí, do BIOpopelnice nepatří. Jedná se například o zbytky odpadu, který obsahuje suroviny živočišného původu.

Dále do BIOpopelnice nepatří, možná pro někoho překvapivě, také podestýlky domácích zvířat včetně exkrementů.

ANO

• zbytky ovoce a zeleniny, slupky (včetně citrusových plodů)
  • čajové sáčky, kávové sedliny včetně papírových filtrů
  • květiny (BEZ celofánu, šňůrky a květináče)