Dagmar Havlová a Praha 5 plánuje na Barrandově novou katedrálu pro skejťáky

13/09/2022

Využití “mrtvých míst” v Praze inovativním způsobem, těch příkladů je v hlavním městě čím dál víc. Nejnovějším přírůstkem je ambiciózní projekt skateboardové “Katedrály” pod klenbou barrandovské estakády, který má uspokojit rostoucí poptávku pro sportoviště tohoto typu. Majitelkou pozemků určených pro stavbu je bývalá první dáma Dagmar Havlová.

Největší skateboardingový park v Česku, kde najdou vyžití stovky sportovců, a který bude umožňovat i mezinárodní soutěže. Bude pro nejen pro skateboardisty, ale samozřejmě i pro bruslaře a koloběžkáře,” řekl David Dušek (STAN), radní Prahy 5, který projekt inicioval.

V pondělí 12. září Dagmar Havlová podepsala s Prahou 5 Memorandum o záměru sportovní park postavit. Radnice již zahájila jednání se spoluinvestory. Název budoucího skateboardového svatostánku vznikl na základě mohutné betonové klenby zespoda mostu, který se nad prostorem budoucího sportovního parku klene.

Praha 5 si velice váží ochoty Dagmar Havlové zásadním způsobem přispět k rozvoji atraktivních sportovních odvětví jako je skating,” říká David Dušek.

Dagmar Havlová při podpisu memoranda řekla: “Do spolupráce jsem šla především proto, že Davida Duška znám od jeho dětství, protože jeho rodina z prostředí disentu patřila do blízkého okruhu mého manžela.    Je tedy pro mě zárukou projektu.” Dodala, že Praha 5 skutečně potřebuje více venkovních sportovišť.

Přílohy ke stažení