Česká pošta otevřela pro občany Prahy 5 novou pobočku v Košířích

01/09/2023

Po červencovém zrušení dvou ze sedmi poboček na území městské části Praha 5 (v Jinonicích a na Malé Straně) se zákazníci České pošty nyní dočkali i dobré zprávy. Od dnešního dne mohou v Košířích využívat novou pobočku Praha 56. Ta jim v příjemném prostředí nabídne inovativní koncept klientské obsluhy a vysoký standard poskytovaných služeb.

Nová pobočka sídlí v objektu Košířské brány na adrese Plzeňská 1348/95. Nahrazuje dosavadní mezinárodní poštu, která se nacházela ve stejné ulici. Původní prostory pobočky přestaly vyhovovat současným požadavkům klientů. Ve spolupráci s vedením městské částí Praha 5 jsme pro ni tedy vybrali jako nové působiště Košířskou bránu. Pro 30 000 klientů, kteří žijí ve spádové oblasti, jsme tady připravili poštu v moderním designu, která je po městské části Praha 17 (Řepy) teprve druhou pobočkou tohoto typu v metropoli, vysvětluje Hana Tmejová, ředitelka pobočkové sítě České pošty pro Prahu a střední Čechy.

Klienti se k nové poště dostanou pohodlně tramvají, v její bezprostřední blízkosti se nachází zastávka U Zvonu. Samozřejmostí je bezbariérový přístup. Kromě klasických listovních, balíkových a finančních služeb tu mohou využít i servis poskytovaný přes Czech POINT. Košířská pobočka bude mít otevřeno každý všední den od 8.00 do 18.00 hodin a obsluhu na čtyřech přepážkách bude zajišťovat sedm pracovníků.

Jsem rád, že se tímto počinem podařilo alespoň částečně kompenzovat nedávné zeštíhlení počtu poboček v Praze 5. Díky nové pobočce budou poštovní služby pro mnoho našich spoluobčanů z Košíř a okolí po dlouhé době opět dostupnější, navíc na mnohem vyšší zákaznické úrovni, konstatuje starosta městské části Jaroslav Pašmik (PRAHA 5 SOBĚ) a dodává: „Spokojenost místních obyvatel je pro nás důležitá. Proto jsme České poště pomáhali již se zajištěním náhradního provozu tzv. Mobilní pošty, která v této lokalitě přes léto umožňovala například příjem zásilek nebo vyplácení důchodů.“

Kontakty pro média:

David Šťáhlavský, tiskový mluvčí MČ Praha 5, tel.: 734 427 292