Barrandov má nově zrekonstruovanou polikliniku

24/08/2022

Snížení energetické náročnosti provozu, komfortnější a modernější prostředí je výsledkem rekonstrukce polikliniky z 80. let v Krškově ulici na Barrandově.

Předáváme obyvatelům sídliště Barrandov objekt polikliniky, který splňuje požadavky dnešní doby. Rekonstrukcí celého pláště budovy a klimatizace se podařilo vytvořit komfortní zázemí pro lékaře, sestry a také pro pacienty. Za velmi důležité považuji snížení energetické náročnosti na provoz polikliniky,“ říká starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Do rekonstrukce budovy z 80. let investovala městská část celkem čtyřicet tři miliónů korun. V průběhu jedenácti měsíců proběhly za plného provozu stavební úpravy. Za tu dobu se podařilo provést celkové zateplení pláště budovy, včetně fasády, střech i teras.

Nezbytná byla výměna oken a slunolamů u vstupního portálu polikliniky. V rámci úprav došlo k přesunu venkovních klimatizačních jednotek z pláště budovy na střechu objektu. Povrchové úpravy čtyř tisíc metrů čtverečních fasád vychází z původního architektonického řešení. Budovu prozářila bílá omítka a v kombinaci s cihlovým obkladem a novým značením bylo docíleno moderního vzhledu polikliniky.

Revitalizace se chodu polikliniky prakticky žádným zásadním způsobem nedotkla. Docházelo pouze k drobným provozním omezením, která byla nezbytná kvůli nutným stavebním úpravám. Na základě provedené rekonstrukce dojde k významnému snížení energetické náročnosti budovy a úspoře provozních nákladů, “ uvedl místostarosta Lukáš Herold (ODS).

Přílohy ke stažení