Barevné herní hřiště na Malvazinkách

22/09/2023

Vítězný návrh barevného hřiště na Malvazinkách z ankety ‘Zlepšuj Pětku 2022’ již slouží nejmenším předškolákům. Malý projekt navržený Magdalenou Královou, si jako první přišly vyzkoušet děti z mateřské školy Peroutkova pod vedením ředitelky Naděždy Suché a paní učitelek. Spokojenost dětí na místě sledovali radní MČ Praha 5, Milan Vrkoč (SEN 21), Alena Janďourková (PRAHA 5 SOBĚ) a Filip Karel (PIRÁTI).

V návrhu se využila zejména hlavní asfaltová ulička podél ulice Xaveriova, na Malvazinkách, kde si děti mohly procvičit 16 barevných herních úkolů. Od rozpoznávání listů stromů, přes skákání klasického panáka, nebo cviků jako podřep, skok atd.  Hry byly vybrány ze stejnojmenného katalogu „Barevné hřiště“. Namalované hry vydrží několik let, podle počtu dětských nožiček a samozřejmě také terénu.

Hlavní myšlenkou „Barevného hřiště“ bylo jednoduchým způsobem rozveselit místa, která byla zatím „jen“ pěší procházkovou zónou a pravidelnou stezkou místních obyvatel spěchajících do práce a z práce. Hry se volily na základě toho, co by mohlo děti bavit.

Projekt je financovaný z městského participativního rozpočtu „Zlepšuj Pětku“.