ANKETA: Vyjádřete svůj názor na veřejná prostranství, bezpečnost, dopravu a další

22/11/2022

Za účelem doplnění strategického dokumentu s názvem „Strukturální plán Prahy 5“ o náměty občanů, spustila MČ Praha 5 anketu, kterou můžete vyplnit do 6. ledna 2023. Výsledky budou zveřejněny v průběhu jara téhož roku.

Strukturální plán je významný koncepční dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak jednotlivých čtvrtí a konkrétních lokalit. Je i zásadním podkladem pro budoucí postoj radnice k novým stavebním záměrům a ke změnám územního plánu, ale zároveň vytipovává, kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost apod.

Aby Strukturální plán opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci – proto jsou naprosto klíčové právě Vaše zkušenosti s okolím Vašeho bydliště, místní znalost lokalit, kam chodíte do práce, Vaše děti do školek a škol a kde spolu s rodinou rádi trávíte společné chvíle.

Cílem Strukturálního plánu je zpracovat velmi konkrétní představu o tom, jak rozvíjet Prahu 5 pro budoucnost – aby byla zachována její výjimečnost, ochráněny její cenné hodnoty a zároveň vyřešena místa, kde je prostor pro zlepšení.

Anketa je spuštěna adrese praha5.urad.online.