Vyhlášení dotačních programů pro rok 2022

29/10/2021

Rada městské části Praha 5 dne 27. 10. 2021 svým usnesením vyhlásila dotační programy pro rok 2022.

Termín a způsob podávání žádostí:

Žádosti je možné podávat od 29. 11. 2021 do 7. 1. 2022 a to pouze elektronicky přes dotační portál Grantys na adrese https://www.praha5.grantys.cz/.

V papírové ani jiné podobě není možné o dotaci požádat.

Žádosti si můžete připravovat v dotačním portále již od pátku 29. 10. 2021.

Školení žadatelů k dotačnímu portálu Grantys

V pondělí 15. 11. 2021 se bude konat školení na téma přihlášení a práce s portálem Grantys pro žadatele o dotaci na MČ Praha 5.

Místo a čas konání: Úřad MČ Praha 5, zasedací místnost Zastupitelstva MČ Praha 5, Štefánikova 236/13, v časech 10:00 hod., 11:00 hod. a 13:00 hod.

Bude se jednat čistě o práci s portálem. Pokud máte dotaz přímo k vyhlášeným programům, tak se prosím obraťte na referenta příslušného odboru.

Žadatelé v letošním roce mohou žádat v následujících oblastech:

• Odbor správy veřejného prostranství a zeleně

• Ochrana a rozvoj veřejného prostoru Prahy 5.
    • Péče o zeleň Prahy 5.
    • Environmentální výchova, vzdělávání a osvěta (EVVO) na Praze 5.
    • Péče o odložená, zraněná, zdivočelá či hendikepovaná zvířata, podpora volně žijících živočichů, vzácné flóry na území MČ Prahy 5.
    • Založení komunitních zahrad.

• Odbor Kancelář starosty

• Podpora a rozvoj občanské společnosti a společensky odpovědných subjektů na území MČ Praha 5 v roce 2022.

• Památkové péče
    • Podpora, zachování a obnova památek na území MČ Praha 5.
  • Sport
    • Údržba, opravy a pořízení sportovního zařízení.
    • Sportujeme na Pětce – podpora pravidelné činnosti sportovních organizací pracujících s dětmi a mládeží do 21 let.
    • Rekonstrukce a rozvoj sportovních a tělovýchovných zařízení na území MČ Praha 5.
    • Využití volného času pro seniory a zdravotně postižené.
    • Úhrada nákladů vzniklých navýšením cen energií pro sportovní zařízení a sportovní kluby působící na území MČ Praha 5.

• Odbor školství

• Dotační program v oblasti školství na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže z MČ Praha 5 v roce 2022.

• Odbor sociální problematiky a prevence kriminality

• Podpora protidrogové politiky.
    • Podpora sociálních služeb poskytovaných občanům MČ Praha 5 – Aktivní dětství.
    • Podpora sociálních služeb poskytovaných občanům MČ Praha 5 – Spokojené stáří.
    • Podpora sociálních služeb poskytovaných občanům MČ Praha 5 – Život bez bariér.
    • Podpora sociálních služeb poskytovaných občanům MČ Praha 5 – Život bez předsudků.
    • Podpora volnočasových aktivit občanů MČ Praha 5 v sociální oblasti.