Sníh se intenzivně odklízí od rána

Starosta Lukáš Herold (ODS) a radní Lubomír Brož (ANO) se hned ráno sešli kvůli vydatné sněhové nadílce v metropoli a situaci řešili se zástupci odboru veřejného prostranství a zeleně úřadu i firmou Centra, která se stará o pořádek v městské části. Intenzivní úklid, aby sněžení mělo co nejmenší dopad na pohyb chodců, běží od brzkých ranních hodin.

 

¨snih

Chodníky se intenzivně uklízely od rána, foto Praha 5

 

Zástupci Prahy 5 samozřejmě jednali i s Technickou správou komunikací, která má na starosti naprostou většinu chodníků ve městě. „Snažíme se zajistit, aby sníh co nejrychleji zmizel z hlavních komunikací,“ ujistil Herold.

 

Prosíme občany o trpělivost, není možné uklidit všechny plochy najednou a žádáme obyvatele o zvýšenou opatrnost při pohybu venku.

 

snih4

Úklid silnic, foto Praha 5

 

„Situaci průběžně monitorujeme a práce přizpůsobujeme aktuálnímu vývoji počasí,“ uvedl Brož, který má na starosti veřejný prostor s tím, že Centra bude jezdit, dokud bude nutné opakovat úklid a pohotovost drží i o víkendu.

 

snih3

Chodníky byly během dopoledne schůdné, foto Praha 5

 

Zimní údržbu chodníků provádí převážně Technická správa komunikací. Praha 5 úklid zajišťuje na pasportových plochách, což jsou především parky, hřiště a jejich těsné okolí. Některé vytížené chodníky v zimě udržuje v koordinaci s TSK tak, aby nedocházelo k duplicitě a byla co nejdříve zajištěna bezpečnost pohybu občanů.

 

Priority TSK při úklidu:  https://tskarcgis.westeurope.cloudapp.azure.com/zuk/

 

 

×