Sexteto Pražského filmového orchestru se neslo Obřadní síní v duchu vánoční atmosféry

12/12/2022

K Vánocům patří pohádky a filmy, které nás doprovází již od útlého dětství. Obřadní síň MČ Prahy 5 na třetí adventní neděli přivítala Sexteto Pražského filmového orchestru v čele s Jiřím Koryntou.

“Advent je obdobím k zamyšlení i rozjímání a filmová hudba je to pravé. Film a Praha 5 jsou spolu velmi pevně spojeni a právě filmová hudba je kouzelná, hravá a někdy i emotivní a emoce patří neodmyslitelně k Vánocům”, dodává Štepán Rattay radní pro kulturu MČ Prahy 5, který se koncertu věnovanému nejen seniorům zúčastnil.

V neděli 11. prosince Sexteto Pražského filmového orchestru zahrálo nejoblíbenější vánoční hitovky, například píseň autorů Suchého a Šlitra “Purpura“, která neodmyslitelně patří k českým Vánocům nebo píseň “Bílé Vánoce” v podání Martina Vinše a vzpomínku na Karla Svobodu „Jdi za štěstím.“ Ze zahraničních autorů zazněly skladby od autorů Glena Millera „I know Why“,  Antonia Vivaldiho  “Zima” a “Walking in a Winter Wonderland“ Felixe Bernarda a řady dalších.