9. zastupitelstvo městské části se zájmem občanů

13/11/2023

Zastupitelé Prahy 5 na svém jednání minulý týden schválili výzvu k zachování sportovních ploch na Smíchově. Opakovaně tak reagují na plánovanou výstavbu obytného projektu „Šemíkův břeh“ na pozemcích někdejšího Erpet Centra. Městská část požádala příslušné orgány hl. m. Prahy, aby odložily rozhodnutí o nezbytné změně územního plánu, dokud nebude vyřešena adekvátní náhrada sportovní infrastruktury v oblasti dolního Smíchova.

Naopak zastupitelé se shodli na podání návrhu na změnu územního plánu na rozšíření stávající sportovní plochy při ulici K Barrandovu. Radnice by zde v budoucnu chtěla vybudovat například skatepark nebo pumptrack.

Zastupitelstvo se dále zabývalo řadou podnětů od občanů. Ti přišli vyjádřit svůj názor na některé aktuální kauzy, které hýbou Prahou 5. Jednalo se zejména o jejich nesouhlas se zahájením stavebních prací na Schieszlově vile na Hřebenkách a s výstavbou bytových domů u parku Klamovka. Vedení radnice Prahy 5 bude v rámci svých možností hájit zachování charakteru zdejších vilových čtvrtí.

Jednání zastupitelstva se uskutečnilo v úterý 7. listopadu 2023. Foto: MČ Praha 5