110 výročí SK Motorletu – Dětský den s Motorletem

16/06/2022

Fotbalový Motorlet slaví 110 let a všichni příznivci sportu mohou tuto sobotu 18. června  od 13:00 hod. se svými dětmi oslavit významné sportovní výročí městské části Prahy 5 a nebude chybět ani paní starostka Mgr. Renáta Zajíčková.

Historie Motorletu Praha sahá do roku 1912, kdy v Jinonicích-Butovicích vznikl první kroužek kopané. O rok později byl založen klub, který nesl název SK Butovice. Od té doby se začala psát éra známého pražského fotbalového klubu. Historicky se fotbalový klub Motorlet Praha řadí mezi celky, které si zakládají na práci s mládeží. „Aktuálně má Motorlet 14 mládežnických celků, které klub reprezentují v nejvyšších soutěžích, a to na úrovni první či druhé ligy,“ říká předseda klubu Rudolf Blažek.

Mezi odchovance Motorletu patří mimo jiné Petr Mikolanda, Jan Holenda, Dominik Plechatý či Jan Fortelný. V klubu působili ale i významní trenéři David Vavruška, Jakub Dovalil, krátký čas v jeho řadách strávil dokonce i Jindřich Trpišovský.

Areál na Motorletu se v posledních letech rozrůstá, a to až do současné podoby, kdy se na adrese Butovická nachází fotbalový stadion s travnatým hřištěm, velké hřiště s umělým povrchem třetí generace, dvě menší hřiště s umělým povrchem čtvrté generace a menší plocha s travnatým povrchem.