Vyhlášen nový ročník soutěže pro mladé hudebníky Talent Prahy 5

28/08/2012

Pražská komorní filharmonie vyhlašuje 6. roční hudební soutěže Talent Prahy 5, který se opět uskuteční pod záštitou naší městské části.

Talent Prahy 5 sleduje zájem o hodnotnou hudbu a umělecké výkony mladých hudebních amatérů a těm nejlepším umožňuje veřejnou koncertní prezentaci svého umění s podporou profesionálních hudebních umělců.

Soutěž je určena hudebníkům do 24 let, především žákům základních uměleckých škol a soukromých učitelů hudby, bydlících či působících na územních oblastech Prahy 5, 13 a 16 a studentům z evropských měst, se kterými Praha 5 udržuje partnerské kontakty. Soutěže se nemohou zúčastnit studenti hudebních konzervatoří či jiných vyšších odborných hudebních škol a vysokých uměleckých škol, vyjma speciálního hosta (kategorie Mimořádný talent).

Soutěží se ve třech kategoriích: žáci do 15 let; studenti nad 15 let a do 24 let; studenti hudebních konzervatoří, jiných vyšších odborných hudebních škol či vysokých hudebních škol ve speciální kategorii „Mimořádný talent“. Tato kategorie je vypsána s omezením jednoho postupujícího s právem účasti na závěrečném koncertu.

Do 16. listopadu 2012 do 12:00 zašlou zájemci o účast vyplněné přihlášky (za ZUŠ zašle za žáky školy ředitel) na formuláři, který je zveřejněn na praha5.cz, a to na adresu: Pražská komorní filharmonie, Husova 7, 110 00 Praha 1, k rukám Ing. Vladimíry Brychové.

Dne 30. listopadu 2012 se uskuteční přehrávka pozvaných účastníků soutěže ve zkušebně Pražské komorní filharmonie (historická budova Národního muzea, Václavské náměstí 68, Praha 1). Porota: dirigent Leoš Svárovský – předseda, Mgr. Radim Otépka – ředitel PKF, muzikolog PhDr. Ludvík Kašpárek, muzikoložka, hudební publicistka a redaktorka PhDr. Hana Jarolímková, předsedkyně kulturní komise RMČ Praha 5 PhDr. Marie Ulrichová-Hakenová, zastupitel MČ Praha 5 Bc. Lukáš Herold.

Dne 4. února 2013 se od 19:30 uskuteční koncert laureátů ceny „Talent Prahy 5“ v Národním domě na Smíchově, Nám. 14. října 16. Vybrané sólisty doprovodí Pražská komorní filharmonie pod vedením dirigenta Leoše Svárovského. Podrobné propozice soutěže na praha5.cz.

Více informací se dozvíte v níže uvedených propozicích.

Přílohy ke stažení