Výdej dezinfekce i roušek obnoven. Roušky nově i na Barrandově

14/04/2020

Vážení občané, milí sousedé,

jak jsme vás upozorňovali před velikonočními svátky, jsou od úterý 14. dubna opět otevřeny výdejny roušek a dezinfekčních prostředků. Nově si od dnešního dne můžete roušku vyzvednout i ve výdejně v barrandovské poliklinice.

VÝDEJNY JSOU OTEVŘENY V TĚCHTO TERMÍNECH

Výdejna roušek a dezinfekčních prostředků Poliklinika Barrandov, Krškova 807

úterý a čtvrtek 9:00 – 15:00

Výdejna roušek Vzdělávací a informační centrum Prahy 5 – Štefánikova 249/30

všední dny: 8:00 – 10:00 a 17:00 – 19:00

• Pokud potřebujete pro vaši organizaci více kusů roušek, vyplňte tento formulářhttps://bit.ly/rousky-pro-petkuBudeme vás kontaktovat ohledně aktuálních možností a domluvy předání.

Výdejna dezinfekčních prostředků, Výdejna parkovacích oprávnění, ul. Preslova 5, Praha – Smíchov

pondělí a středa 9:00 – 15:00

• Výdej dezinfekčních prostředků byl také tématem reportáže, kterou Praha TV natočila těsně před velikonočními svátky přímo ve Výdejně parkovacích karet, resp. dezinfekčních prostředků v Preslově ulici 5. Starostka MČ Praha 5 Renáta Zajíčková v ní mimo jiné hovořila o pravidlech a termínech výdeje dezinfekce na Smíchově i v Poliklinice Barrandov.

AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ K ROUŠKÁM

Upozorňujeme, že 9. dubna 2020 vstoupilo v platnost mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, týkající se pohybu osob na veřejnosti.

Všem osobám se s okamžitou účinností zakazuje pohyb a pobyt na všech místech mimo bydliště, bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, a to s výjimkou:

1. řidičů ve veřejné dopravě, kteří jsou sami v uzavřené kabině oddělené od prostoru určeného pro přepravu osob,
  2. dětí do dvou let věku,
  3. osob se závažnými poruchami autistického spektra a
  4. osob v uzavřeném vozidle, jsou-li všichni členy společné domácnosti.

Mimořádné opatření navazuje na dosud platné mimořádné opatření s tím, že z něj stanoví jako novou výjimku oprávnění nenosit ochranné prostředky dýchacích cest pro osoby se závažnými poruchami autistického spektra, které mnohdy jako důsledek tohoto onemocnění odmítají nosit roušky a bez této výjimky by nemohly opustit domov.

Přílohy ke stažení