V parku Portheimka se běžel týmový půlmaraton – úvodní podnik třetího ročníku Craft Team Running

V sobotu 11. července 2020 byl park Portheimka svědkem napínavých soubojů i nevídané sounáležitosti účastníků úvodního podniku třetího ročníku Craft Team Running – týmového půlmaratonu. Závod proběhl (a to doslova) za finanční podpory MČ Praha 5. 

O co v Craft Team Running jde? Za jasně daných pravidel závodí čtyřčlenné týmy, běží se půlmaraton rozdělený na 16 okruhů, týmy mají k dispozici depo s online informacemi o průběhu závodu a občerstvením, každý člen týmu musí absolvovat alespoň dva okruhy. Další taktika střídání a nasazování jednotlivých členů je plně na týmu. Výsledky závodu jsou započítávané do Českého poháru v týmovém běhu.

Sobotní závod ovládlo kvarteto CRAFT TEAM (Holý, Pospíšek, Mareš, Buchálek) v čase 00:59:51. „Dali jsme se dohromady na poslední chvíli, ale přestože už nikdo z nás přímo pro Craft nepracuje, tuhle bezvadnou akci jsme si nechtěli nechat ujít,“ uvedl Darek Buchálek, bývalý šéf sportovního obchodu Vavrys doslova za rohem od trati. I když na loňský skvělý čas Kalokagathie s dvojčaty Svobodovými a členy české reprezentace Frišem a Sýkorou nedosáhli, dostali se těsně pod hodinu.

Na druhém místě doběhly Běžecké tréninky on-line (Hrbek, Smutný, Klikoš, Kubias, čas 01:01:07) a třetí post obsadili Běháčci (Nohejl, Erbs, Semenčukov, Dobeš, čas 01:01:37).

I když dopoledne propršelo, na závody už Svatý Petr nachystal takřka ideální podmínky, a kdo přišel, určitě nelitoval.

Výsledky 3. ročníku „Craft Team Running“ najdete zde.

 

Foto: Martin Wawryczek

Přílohy ke stažení