Terminál na Smíchově bude chloubou celé Prahy

Je mi ctí, že mohu představit veřejnosti ambiciózní projekt, který povede ke vzniku moderního terminálu na Smíchově a který by měl být chloubou nejen Smíchova, ale celé Prahy. Zástupci radnice Prahy 5 jsou od počátku součástí pracovní skupiny a v synergii se všemi zúčastněnými subjekty se spolupodíleli na projektu nového dopravního terminálu. Výsledek společné práce je velice zdařilý,“ řekl radní pro dopravu Jan Panenka na vernisáži výstavy „TERMINÁL SMÍCHOV“ – vize proměny Smíchovského nádraží a náměstí Na Knížecí.

Vernisáž proběhla ve čtvrtek 16. května 2019 v Malé galerii ÚMČ Praha 5, Štefánikova 13 – 15 . Zúčastnili se jí již zmíněný radní pro dopravu Jan Panenka, radní pro územní rozvoj Zdeněk Doležal, Ing. Marek Zděradička – zástupce investora projektu, kterým je Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR) a Ing. arch. Jaroslav Wertig ze společnosti A69 – architekti s.r.o., která Studii dopravních uzlů Smíchov (jak zní oficiální název zadané urbanisticko dopravní studie) zpracovala.

Byli jsme mile překvapeni, že se třicetičlenný odborný tým byl schopný velice rychle shodnout a připustil, že navrhované řešení je možné a potřebné,“ řekl mimo jiné Tomáš Homola, bývalý radní a nynější člen zastupitelstva a dopravní komise Rady MČ Praha 5, který byl u počátku projektu.

Jeho slova potvrdil architekt Jaroslav Wertig: „Jsem rád, že neplatí klišé o tom, že Češi nejsou synergičtí. Podařilo se dát dohromady třicetihlavý tým expertů se společným cílem zlepšit stav terminálu.“

Výstava je k vidění

• od 7. 5. 2019 do 28. 6. 2019,
  • v Malé galerii ÚMČ Praha 5, Štefánikova 13 – 15,
  • út – pá, 13 – 18 h.

DŮLEŽITÉ: v pátek 24. května 2019 bude galerie mimořádně ZAVŘENA.

Děkujeme za pochopení.

•  O projektu

Dopravu na Smíchově čeká za pár let zásadní proměna. Radní hlavního města schválili na základě studie magistrátního Institutu plánování a rozvoje výstavbu nového obřího dopravního terminálu. Má stát tři miliardy korun.

Terminál na Smíchově je od počátku připravován v synergii všech zúčastněných stran: IPR, ROPID, DP, Sekyra Group, SŽDC, ČD, TSK, MČ Praha 5, A69 – architekti a MHMP.

Více informací viz Na Smíchově vznikne nový terminál.

FÓRUM k terminálu najdete zde.

Zleva: M. Zděradička, J. Panenka, Z. Doležal

Zleva: J. Panenka, J. Wertig, M. Zděradička