Terminál na Smíchově bude chloubou celé Prahy

Je mi ctí, že mohu představit veřejnosti ambiciózní projekt, který povede ke vzniku moderního terminálu na Smíchově a který by měl být chloubou nejen Smíchova, ale celé Prahy. Zástupci radnice Prahy 5 jsou od počátku součástí pracovní skupiny a v synergii se všemi zúčastněnými subjekty se spolupodíleli na projektu nového dopravního terminálu. Výsledek společné práce je velice zdařilý,“ řekl radní pro dopravu Jan Panenka na vernisáži výstavy „TERMINÁL SMÍCHOV“ – vize proměny Smíchovského nádraží a náměstí Na Knížecí.

Vernisáž proběhla ve čtvrtek 16. května 2019 v Malé galerii ÚMČ Praha 5, Štefánikova 13 – 15 . Zúčastnili se jí již zmíněný radní pro dopravu Jan Panenka, radní pro územní rozvoj Zdeněk Doležal, Ing. Marek Zděradička – zástupce investora projektu, kterým je Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR) a Ing. arch. Jaroslav Wertig ze společnosti A69 – architekti s.r.o., která Studii dopravních uzlů Smíchov (jak zní oficiální název zadané urbanisticko dopravní studie) zpracovala.

Projekt výstavby dopravního terminálu na smíchovském nádraží je koncipován tak, že vznikne autobusový terminál, záchytné parkoviště a posune se současná lávka pro pěší, aby se z ní dalo scházet přímo na perón.

Byli jsme mile překvapeni, že se třicetičlenný odborný tým byl schopný velice rychle shodnout a připustil, že navrhované řešení je možné a potřebné,“ řekl mimo jiné Tomáš Homola, bývalý radní a nynější člen zastupitelstva a dopravní komise Rady MČ Praha 5, který byl u počátku projektu.

Jeho slova potvrdil architekt Jaroslav Wertig: „Jsem rád, že neplatí klišé o tom, že Češi nejsou synergičtí. Podařilo se dát dohromady třicetihlavý tým expertů se společným cílem zlepšit stav terminálu.“

Výstava je k vidění

  • od 7. 5. 2019 do 28. 6. 2019,
  • v Malé galerii ÚMČ Praha 5, Štefánikova 13 – 15,
  • út – pá, 13 – 18 h.

DŮLEŽITÉ: v pátek 24. května 2019 bude galerie mimořádně ZAVŘENA.

Děkujeme za pochopení.

  •  O projektu

Dopravu na Smíchově čeká za pár let zásadní proměna. Radní hlavního města schválili na základě studie magistrátního Institutu plánování a rozvoje výstavbu nového obřího dopravního terminálu. Má stát tři miliardy korun.

Terminál na Smíchově je od počátku připravován v synergii všech zúčastněných stran: IPR, ROPID, DP, Sekyra Group, SŽDC, ČD, TSK, MČ Praha 5, A69 – architekti a MHMP.

Více informací viz Na Smíchově vznikne nový terminál.

FÓRUM k terminálu najdete zde.

Níže ke zhlédnutí reportáž Praha TV  “U Smíchovského nádraží vznikne moderní dopravní terminál”

 

Zleva: M. Zděradička, J. Panenka, Z. Doležal

 Zleva: J. Panenka, J. Wertig, M. Zděradička

 

 

 

Nádražní ulice dle studie

Autor vizualizací: Jan Lankaš