Tank Davida Černého je na Smíchově – (do)časně

21/08/2018

Torzo tanku zanořené v zemi (v klasické zelené barvě,  s bílým okupačním pruhem) bylo 21. 8. 2018  (do)časně ráno instalováno na smíchovském náměstí Kinských se souhlasem MČ Praha 5. Jde o dílo Davida Černého, přičemž o možnost umístění plastiky požádala radnici pátého městského obvodu produkční společnost Bratři s.r.o, která o umělci natáčí dokument „Černý David“.

Umístění tanku na pozemku jsme pro potřeby natáčení dočasně umožnili. Navíc oceňuji, že David Černý svým počinem přispěl do diskuze o našich moderních dějinách. A to zejména v době, kdy jsme svědky snah o jejich překrucování,” uvedl starosta pětky Pavel Richter (TOP 09). “Černý to opět udělal způsobem sobě vlastním, který se mi líbí – symbolicky a tentokrát nic nelakuje narůžovo,” dodal.

Napsali “o tanku”:

Na náměstí Kinských je opět torzo tanku od Davida Černého

Tank Davida Černého se opět ‚zavrtává‘ do náměstí Kinských. Okupaci bude připomínat do středy

Tank Davida Černého je opět na Smíchově

V Praze je znovu torzo tanku od výtvarníka Davida Černého

Na náměstí Kinských leží kus tanku. Dočasně jej tam umístil David Černý

Tank okupantů se na výročí vrátil do Prahy: Na náměstí Kinských ho umístil výtvarník David Černý