Proměna Plzeňské ulice je závislá na realizaci Radlické radiály, říká starostka Prahy 5

03/02/2020

Prahu 5 čeká rok plný změn. Například rekonstrukce Plzeňské a Nádražní ulice nebo Smíchovského nádraží. V pořadu Českého rozhlasu „K věci“ nejenom o těchto tématech mluvila starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková za ODS.

Praha plánuje změnit Plzeňskou ulici na pěší zónu, která bude součástí velké proměny celého Motolského údolí. „Změna, která by se měla týkat Plzeňské, závisí na realizaci Radlické radiály. Očekává se, že když se radiála otevře, tak se zklidní výrazně doprava na ulici Plzeňské. Bez této podmínky nelze na Plzeňské nelze nic udělat, protože ta auta někudy jet musí,“ vysvětluje starostka Renáta Zajíčková.

Především obyvatelé Prahy 5 by se měli připravit na velkou rekonstrukci Nádražní ulice, která by měla začít v březnu 2020. „Určitě se jich modernizace celé tramvajové trati a celé ulice výrazně dotkne, protože na Barrandov dojíždí desítky tisíc obyvatel. Plánuje se náhradní autobusová doprava. Když všechno půjde dobře, tak by do konce roku 2020 ulice Nádražní měla být opět otevřená,“ uvedla starostka.

Další proměnu čeká Smíchovské nádraží, kde se má spojit metro, tramvaje, vlaky a příměstské spoje. „Všechny dálkové autobusy se přesunou na nádraží, které bude patřit k těm nejmodernějším v celé Praze,“ říká Renata Zajíčková.

Zajímá vás také, jak to vypadá s kontroverzním projektem Šemíkův běh?

Pusťte si celý díl na videozáznamu.

• O pořadu:

Pořad „K věci“ přináší rozhovory s lidmi, kteří ovlivňují veřejný život ve středních Čechách a v Praze.

Hosty pořadu jsou politici, vrcholní představitelé veřejných institucí i zástupci významných sportovních klubů.

Více o pořadu čtěte zde.

Ilustrační foto: vizualizace Radlické radiály a proměny Motolského údolí