OPEN AIR KONCERT FILMOVÉ HUDBY- NOVÝ TERMÍN- sobota 8. 9. 2018

03/09/2018

Vážení a milí občané (nejen městské části Praha 5),

dovolujeme si vás pozvat v sobotu 8. září 2018 na OPEN AIR KONCERT FILMOVÉ HUDBY.

Známé filmové melodie zahraje Pražský filmový orchestr, koncert začíná v 17 hodin v Kinského zahradě, vstup zdarma.

Pevně věříme, že tentokrát bude počasí “na straně umění” neboť původně se koncert pod širým nebem měl konat již 9. června.  Prudká  bouře, která se přehnala přes Prahu, jeho konání  znemožnila.

Zájem o vystoupení Pražského filmového orchestru byl obrovský. Proto radnice Prahy 5 přichází s náhradním termínem koncertu,  kterým bychom se chtěli omluvit všem, kdo začátkem června přišli a zmokli. Nicméně v září jsou vítáni i ti, kdo první termín promeškali, je opravdu nač se  těšit, “ zve na kulturní zážitek zástupce starosty Prahy 5 Lukáš Herold (ODS).
V  Kinského zahradě mimo jiné zazní  melodie z filmové heptalogie Harry Potter, z trilogie Pán prstenů, z kultovní série Star Wars. Chybět nebude hudba z bondovek nebo z velkofilmů jako jsou Titanic či Jurský park.

Pražský filmový orchestr (PFO)  má v repertoáru zhruba 150 titulů, s pátou městskou částí navázal spolupráci v roce 2016. Tehdy kvartet PFO vystoupil v rámci adventních koncertů v Portheimce. PFO  průměrně tvoří 55 až 65 hudebníků, s tím, že na velkých koncertech se orchestr rozšíří až na 85 lidí.