MČ Praha 5 vypisuje grantové řízení

28/03/2011

Zastupitelstvo městské části Praha 5 schválilo na svém 4. zasedání vyhlášení grantů v oblasti sociální, školství, kultury a rozvoje kulturních aktivit, pro vlastníky nemovitých kulturních památek a v oblasti ekologických programů.

V sociální oblasti budou vyhlášeny dvě kategorie grantů „Podaná ruka“:
První program je zaměřen na pravidelnou společenskou a zájmovou činnost obyvatel Prahy 5. Zahrnuje interaktivní projekty, vzdělávací a motivační programy a volnočasové činnosti pro občany bez rozdílu věku.
Druhá kategorie je určena na podporu komunit v tematických okruzích: Senioři (Spokojené stáří); osoby se zdravotním postižením (Život bez bariér); etnické menšiny, uprchlíci a cizinci (národnostní otázky – Život bez předsudků); rodina, děti a mládež (Život bez nudy, Rodina spolu) a ostatní skupiny (nezaměstnaní, protidrogová prevence a bezdomovci).

V oblasti školství jde o granty na podporu vzdělávání, volnočasových aktivit a sportu:
–          Volný čas dětí a mládeže MČ Praha 5
–          Tělovýchova a sport na území MČ Praha 5
–          Vzdělávání, sport, volnočasové aktivity škol a školských zařízení na území MČ Praha 5
–          Podpora účasti škol a školských zařízení na prezentaci a soutěžích ve státech EU

Odbor školství a kultury vyhlásí granty v oblastech:
Podpora a rozvoj kulturních aktivit (jednorázové kulturní aktivity, celoroční kulturní aktivity a kulturní aktivity při prezentaci a soutěžních akcích v zahraničí) a granty pro vlastníky nemovitých kulturních památek.

Posledním grantovým programem je „Místo pro život a ekologické programy“.

Jeho cílem je rozšířit portfolio podpory konkrétních aktivit na zkvalitnění životního prostředí Prahy 5 v sedmi tematických oblastech:

• Ochrana a rozvoj veřejného prostoru Prahy 5
  • Péče o zeleň Prahy 5
  • Environmentální výchova, vzdělávání a osvěta (EVVO) na Praze 5
  • Péče o odložená, zraněná, zdivočelá či hendikepovaná zvířata, podporu volně žijících živočichů, vzácnou flóru na MČ Prahy 5
  • Zklidňování dopravy, podporu pěší a cyklistické dopravy na území Praha 5
  • Podpora účasti lokálních sdružení v rozhodovacích procesech s vlivem na životní prostředí Prahy 5
  • Vzorové iniciativy šetrného chování institucí na Praze 5

Termíny podání žádostí a bližší informace naleznete na webu městské části Praha 5 www.praha5.cz  v rubrice granty.