ÚMČ Praha 5 rozšířil své služby o výpisy z obchodního rejstříku

25/05/2007

Správní poplatek za ověřené výpisy stanoví zák. č. 634/2004, o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů. Podle tohoto právního předpisu pak klient zaplatí za každou i započatou ověřenou stránku výpisu 50,-Kč {viz rejstřík k sazebníku-položka 3, písm. d)}.

„Není tedy pravdou, jak se mylně objevilo v jednom televizním publicistickém pořadu, že jednotlivé úřady si mohou poplatky stanovit odlišně.Každý zájemce je předem informován z kolika stran se bude konkrétní ověřený výpis skládat, tedy i o celkové výši správního poplatku, který bude muset uhradit,“ říká zástupce starosty MČ Praha 5 Jan Smetana.

Smetana dodává, že od Ministerstva vnitra ČR úřad obdržel příslib, že bude brzy moci ověřené výpisy poskytovat v programu Czech Point, který je doposud nahrazován složitějším způsobem, nicméně tuto cestu úřad zvolil v zájmu občanů mít k těmto službám přístup.