Zveme vás na výstavu “Praha ve stínu hákového kříže” v Galerii Portheimka

29/04/2015

Městská část Praha 5 otevírá novou výstavu v galerii Portheimka, Štefánikova 12, Praha 5:
„Praha ve stínu hákového kříže“.

Výstava je pro veřejnost otevřena od 5. 5. 2015 do 3. 7. 2015, Út – Ne 13:00 – 18:00 hodin.

Srdečně vás zveme na otevření této výstavy dne 4. května 2015 od 18 hodin v Galerii Portheimka.

Výstavu připravil Jan Kaplan ve spolupráci se Středočeským muzeem v Brandýse nad Labem. Jan Kaplan je český, v Londýně a Praze žijící filmař, dokumentarista, držitel mnoha prestižních a mezinárodních cen za dokumentární film, ale také sběratel dobových předmětů, dokumentů a artefaktů, dokumentujících epochu německého Protektorátu a působení nacistů a jejich organizací (např. SS) na českém a moravském území.

Jan Kaplan také objevil naprosto unikátní sbírku dosud nikdy nevystaveného souboru dobových dokumentárních fotografií pražského fotografa Jaroslava Netušila, který zachytil život za okupace, Pražské povstání a příjezd osvobozujících vojsk zejména na území Prahy 5.  Jejich vystavením si připomeneme 70. výročí konce 2. světové války a německé okupace, a právě propojení s MČ Praha 5 bude zcela osobitým příspěvkem Prahy 5 k oslavám tohoto významného výročí.