Zveme vás na cestovatelský festival “KOLEM SVĚTA”

05/03/2015

Městská část Praha 5 vás srdečně zve na cestovatelský festival “KOLEM SVĚTA.“

Festival bude probíhat od 14. 3. 2015 do 15. 3. 2015 v Národním domě na Smíchově, náměstí 14. října 16, 150 00 Praha 5.

Země všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst světa, cestovatelská setkání, zahraniční hosté. To vše i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v České republice – festival Kolem světa. O víkendu 14. – 15. března 2015 přivítá NÁRODNÍ DŮM NA SMÍCHOVĚ tisíce návštěvníků, kterým festival vedle přednášek nabídne i exotická jídla, jedinečná vystoupení zahraničních umělců, pozve je na setkání se zajímavými osobnostmi, na interaktivní workshopy tradičních řemesel JV Asie nebo Afriky a nabídne možnost zakoupení tradičních výrobků z Mexika, Peru, Indonésie či Nepálu.

Festival Kolem světa navštíví i několik zajímavých hostů. Hlavním hostem je německý dobrodruh Christoph Rehage, kterému se podařilo přejít pěšky Čínu z východu na západ. Inspirativním hostem bude také dobrodruh Leon Mccarron, který přešel poušť Rub al-Chálí (Velkou arabskou poušť). Posledním zahraničním hostem festivalu bude slovenský dobrodruh a filmař Pavol Barabáš, který slovem a obrazem představí příběhy o objevných přechodech stolových hor ve Venezuele, neznámých horách Antarktidy, o hledání Pygmejů v Konžském pralese nebo třeba o pěším pochodu na Severní pól.

Vedle zahraničních hostů vystoupí mnoho českých známých osobností ze světa cestování – např. Vladimír Plešinger (spisovatel), Lenka Klicperová (šéfredaktorka cestovatelského časopisu Lidé a země), Tomáš Stingl (syn známého cestovatele dr. Miloslava Stingla), Václav Sůra (polárník), Petr Horký (režisér a moderátor), Rudolf Švaříček (cestovatel), a mnoho dalších.

Více informací o festivalu a program hledejte na kolemsveta.cz