Zastupitelé Prahy 5 odvolali čtyři členy rady včetně starosty, novým radním se stal Jiří Vejmelka

28/03/2014

Zastupitelé na svém zasedání 27. 3. 2014 v tajné volbě odhlasovali odvolání členů rady Marka Kukrleho a Michala Šestáka, zástupce starosty Jaroslava Nedvěda a také Miroslava Zeleného z funkce starosty.

Členy Rady městské části Praha 5 zůstali zástupkyně starosty Naděžda Kratochvílová, zástupkyně starosty Marie Ulrichová-Hakenová a 1. zástupce starosty Petr Lachnit. Následně byl většinou zastupitelů zvolen novým členem rady Jiří Vejmelka. Praha 5 má tedy radu, která zajistí další chod a činnost radnice.

Chtěl bych poděkovat všem kolegům v radě, kteří odváděli dobře svoji práci. Mé díky patří také všem vedoucím odborů, kteří v posledních dvou letech pracovali pro občany, a oceňuji jejich úsilí. Nechci zapomenout ani na pana tajemníka, kterému rovněž děkuji za spolupráci,“ ukončil své působení ve funkci starosty Miroslav Zelený z klubu UNP.

Ve volbě hlasovalo všech přítomných 41 zastupitelů z celkového počtu 45. MČ Praha 5 má 45 zastupitelů, k přijetí usnesení je zapotřebí nejméně 23 hlasů.