Zastupitelé odvolali členy kontrolního výboru

24/09/2008
Na 13. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 5 byl odvolán předseda kontrolního výboru Ondřej Velek společně s ostatními členy kontrolního výboru. Na rozdíl od spekulací, které se v průběhu víkendu objevily v některých médiích, nebyl zrušen kontrolní výbor.
„Neznám jiný demokratický způsob, jak řešit situaci kolem nefunkčního kontrolního výboru, než odvolat jeho členy a po politické diskusi zvolit členy nové. Do 30.11.2008 musím po dohodě s předsedy klubů politických stran zastoupených v ZMČ navrhnout nové členy kontrolního výboru a předložit tento návrh zastupitelstvu k projednání-volbě. Považuji za samozřejmost, že funkce předsedy kontrolního výboru bude nabídnuta opozici“ komentuje dění na radnici Prahy 5 starosta Milan Jančík.
Odvolání předcházela diskuze o nepříliš dobrém fungování tohoto výboru. Poté, co předseda kontrolního výboru Ondřej Velek navrhl odvolání dvou svých kolegů, podal starosta Milan Jančík protinávrh – odvolání všech členů kontrolního výboru. Důvody k tomuto kroku jsou totožné s těmi, které uvedl ve své tiskové zprávě bývalý předseda Ondřej Velek, totiž že výbor je neefektivní a neplní svou funkci. Výbor vedený panem Velkem nebyl za dva roky fungování v současném obsazení schopen vykázat jakékoli výsledky.
Vedení MČ Praha 5 jednoznačně odmítá nařčení Ondřeje Velka z jakýchkoliv „tunelů“. Na MČ Praha 5 navíc není v tuto chvíli k dispozici informace o žádných případech porušování zákonů, nedodržování demokratických principů na radnici Prahy 5, případů zjevného klientelismu (tunelů), nehospodárnosti v rozhodování Rady Městské části Praha 5 nebo stížností občanů na špatnou práci úředníků Úřadu městské části, jak informuje ve své tiskové zprávě Strana Zelených. Pokud má bývalý předseda Ondřej Velek jasné doklady o těchto zmíněných případech, věříme, že by o tom neprodleně informoval nejen členy kontrolního výboru, ale hlavně Radu MČ Praha 5, zastupitele MČ Praha 5, ale také, že by splnil svou zákonou povinnost a potřebné doklady doložil Policii ČR.