Zastupitelé MČ Praha 5 vzali na vědomí prohlášení členů klubu VV

26/04/2011

Hlavním bodem pátého a mimořádného Zastupitelstva MČ Praha 5 dne 26.4.2011 byla diskuze nad aktuální politickou situací a jejím eventuálním vlivu na městskou část Praha 5.

Zastupitelé 29 hlasy vzali na vědomí prohlášení členů klubu Věcí veřejných ze dne 12.4.2011 o tom, že se zcela distancují od praktik spojených s nelegálním sledováním a odposloucháváním. Členové klubu VV podpisem také prohlásili, že nejsou a nebyli spojeni s kauzami kolem bezpečnostní agentury ABL.

Jedinou výjimkou je krátkodobý pracovní poměr zastupitele Ing. Michala Pavla ve společnosti ABL, a.s. v roce 2008, který ale skončil ve zkušební době.

Úřad MČ Praha 5 se také omlouvá za výpadek on-line přenosu z mimořádného ZMČ na webovém portálu televize TVP5.cz. Podle vyjádření externího poskytovatele služeb televize TVP5 společnosti SHERWOOD Media způsobil nemožnost přímého přenosu ze zastupitelstva výpadek jednoho ze serverů společnosti. SHERWOOD Media za výpadek přebrala plnou zodpovědnost. Záznam z dnešního zasedání bude nasazen na webu www.praha5.czwww.TVP5.cz v celé délce během dnešního dne.