Zastupitelé MČ Praha 5 nepodpořili petici strany Věci Veřejné

09/09/2009

Na dnešním 18. zasedání zastupitelstva MČ Praha 5 projednali Zastupitelé petici politické strany Věci veřejné za odvolání starosty Milana Jančíka. Zastupitelé nejprve vzali petici na vědomí a poté probíhalo tajné hlasování. Pro sesazení starosty hlasovalo pouze 12 ze 40 přítomných zastupitelů. K případnému odvolání bylo potřeba 22 hlasů.

„Myslím, že zastupitelstvo se k tomuto návrhu vyjádřilo jasným způsobem. Strana Věci veřejné se snaží takto pouze zviditelnit, totéž lze říci i o opozičních zastupitelích. Naše rada a celá koalice na radnici na rozdíl od opozice plní své předvolební sliby a programové prohlášení rady pro toto volební období. Jsem přesvědčen, že občané Prahy 5 to vědí,“ vyjádřil se k hlasování o svém odvolání Milan Jančík.

K petici se vyjádřili opoziční zastupitelé a také Jiří Vejmelka jako iniciátor petice. Ten před hlasováním řekl, že městská část doplácí na některá kontroverzní rozhodnutí, která prý Jančík učinil. Starosta Milan Jančík se také vyjádřil k jeho vystoupení- reagoval na něj bajkou o ztraceném pejskovi, kterému kdysi pomohl, a on se odměnil kousnutím do lýtka.