Zástupci radnice Prahy 5 otevřeli dvě nová sportoviště nejen pro děti na Barrandově

07/06/2013

V pátek 7. června 2013 radní Prahy 5 pro oblast vzdělávání, kultury a sportu Michal Šesták a zástupce starosty Jaroslav Nedvěd (oba UNP) slavnostně otevřeli dvě nová sportovní hřiště určená nejen dětem z Barrandova. Za účasti zástupců radnice Prahy 5 a školáků ze ZŠ Chaplinovo náměstí bylo představeno nové hřiště v ulici Lohniského, následně si děti ze ZŠ V Remízku vyzkoušely i druhé hřiště v ulici Pivcova.

Investice do rozvoje Barrandova jsou pro současnou koalici v Praze 5 velmi důležité. Obdobně se stavíme i k rozvoji vzdělávání a volnočasových aktivit. Projekt vybudování těchto hřišť protíná obě tyto oblasti, a proto jsme rádi, že se nám jej podařilo uskutečnit. Věřím, že dětem se nová hřiště budou líbit,“ sdělil radní Michal Šesták (UNP).

Rozsáhlejší rekonstrukcí prošlo sportoviště v ulici Pivcova. Východní část hřiště se proměnila v multifunkční areál s novým povrchem z umělé trávy druhé generace, s lajnováním pro volejbal, nohejbal, zkrácený basketbal a malou kopanou. Pro tyto sporty nabízí i odpovídající vybavení v podobě dvou branek v antivandalovém provedení, dva koše, sloupky pro nohejbal, volejbal včetně sítě k zapůjčení. Kolem tohoto hřiště bylo též provedeno nové oplocení doplněné i o dřevěné manitely po celém obvodu. Západní část hřiště nabízí od loňského roku moderní minigolf o 13 drahách.

Moderní design získalo také hřiště v Lohniského ulici. Z původní betonové plochy složené z kusů panelů a prorůstající trávy se díky investici Prahy 5 stal moderní víceúčelový areál. „Děti si na hřišti v ulici Lohniského zahrají basketbal, malou kopanou nebo volejbal. Na umělém trávníku druhé generace je možné hrát i za nepříliš dobrého počasí,“ dodal zástupce starosty Jaroslav Nedvěd (UNP).