Zástupci Prahy 5 připomněli památku hrdinů padlých za 2. světové války

06/05/2014

Při příležitosti konce II. světové války a Pražského povstání se v pondělí 5. května 2014 uskutečnily pietní akty na Smíchově a na hřbitově na Malvazinkách. Za účasti radních a zastupitelů MČ Praha 5 byly na vybraná významná pietní místa za doprovodu hudebníků položeny slavnostní věnce. Přítomní uctili památku padlých válečných hrdinů.

Jak připomněl 1. zástupce starosty Petr Lachnit, ctíme památku těch, kteří právě za ideály položili své životy. „Zkusme si celý rok, bez ohledu na výročí, připomínat odkaz těchto hrdinů kdykoli, když nás přepadne marnost, únava nebo jen obyčejná pochybnost o reálnosti boje za lepší společnost, která bude znovu uznávat hodnoty jako poctivost, statečnost, mravnost.“ Místostarostka Marie Ulrichová Hakenová dodala: Stále jsou mezi námi ti, kteří osobně zažili holokaust, genocidu, nenávist, pronásledování, i prostředí koncentračních táborů. Nechme zaznít jejich vzpomínky a zaznamenávejme je pro budoucnost, aby se hrůzy světových válek už nikdy neopakovaly.“

Pietní akty se uskutečnily u budovy úřadu MČ Praha 5, v kostele sv. Václava, u boční stěny obchodního centra Smíchov a na Malvazinkách u hrobu padlých válečných hrdinů.