Zástupci Polikliniky Barrandov a Kliniky Kartouzská dnes převzali od radnice jednorázové roušky pro své lékaře a jejich pacienty

26/03/2020

Ve čtvrtek 26. března dopoledne předali pracovníci Úřadu MČ Praha 5 zástupcům EUC Kliniky Praha – KartouzskáPolikliniky Barrandov jednorázové roušky, určené pro sloužící lékaře a jejich pacienty, občany MČ Praha 5. Každé ze zařízení obdrželo po 1500 kusech. Další distribuce v rámci zařízení bude řešena podle potřeb jednotlivých lékařů.

Celkem 6 600 roušek pro potřeby MČ Praha 5 poskytl Magistrát HMP. Kromě uvedených 3 000 roušek předaných uvedeným poliklinikám, dostali 200 kusů roušek strážníci Městské policie Praha 5 pro ty občany páté městské části, kteří je ještě nemají. Zbývající kusy budou předány praktickým lékařům a pediatrům sídlícím na Praze 5 a zaměstnancům zdejšího úřadu.

Dle sdělení zástupce EUC Kliniky Praha – Kartouzská je toto zařízení v současné době dostatečně zásobeno dezinfekčními prostředky, Poliklinice Barrandov poskytne MČ Praha 5 dezinfekci, kterou jí dodá Správa služeb hl. m. Prahy.