Zástupci MČ Praha se setkali se svými kolegy z MČ Bratislava – Petržalka

17/09/2018

Ve dnech 5. – 8. září 2018  MČ Praha 5 navštívili zástupci z partnerského města Bratislava (Petržalka). Program návštěvy byl zaměřen zejména na sociální oblast.

Delegace mimo jiné navštívila Domov pro osoby se zdravotním postižením ve Vlašské, Diakonii – Azylový dům, Komunitní centrum Prádelna a Dům sociálních služeb s odlehčovací pobytovou službou.

Během celé návštěvy mohla diskutovat s odborníky  na danou problematiku a porovnávat vzájemné zkušenosti.

Zástupcům MČ Petržalka se věnovali: pan radní Bc. Martin Damašek (MČ Praha 5), pan radní JUDr. Petr Lachnit (MČ Praha 5), paní Ing. Jarmila Svobodová (předsedkyně sociální komise), pan Josef Endal (zastupitel a člen sociální komise MČ Praha 5), paní Mgr. Iva Pokorná (vedoucí odboru sociální problematiky a prevence kriminality) a paní ředitelka PhDr. Helena Volechová (Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci), dále ředitelé a zaměstnanci sociálních zařízení, kterým bychom chtěli touto cestou poděkovat.