Zasedal Krizový štáb městské části Praha 5

17/12/2020

Pod vedením starostky městské části Praha 5 a za účasti zástupců složek integrovaného záchranného systému a sociálních služeb působících v Praze 5 se 17. prosince sešel Krizový štáb MČ Praha 5. Hlavním tématem byla aktuální situace související se zhoršující se epidemickou situací.

Vedení krizového štábu MČ Praha 5 vzalo na vědomí informace o aktuálním výskytu onemocnění covid-19 v Praze a o zavedených opatřeních. Krizový štáb se dohodl na principech pokračující informovanosti veřejnosti prostřednictvím komunikačních kanálů městské části.

Krizový štáb MČ Praha 5 se dále zabýval bezpečnostní situací v Praze 5 nejen v kontextu dodržování vládních proti epidemických nařízení. Krizový štáb v této souvislosti požádal Policii ČR a Městskou policii hl. m. Prahy, aby zajistila zvýšení četnosti hlídek zejména v okolí křižovatky Anděl, zastávky MHD U Zvonu a okolí parků Santoška a Mrázovka. Policejní složky byly rovněž vyzváni k pravidelným reportérům o vývoji bezpečnosti s důrazem na exponované oblasti Prahy 5.

Na program prosincového jednání Krizového štábu MČ Praha 5 se dostala též problematika drogově závislých. Krizový štáb vyzval protidrogovou koordinátorku a koordinátorku prevence kriminality městské části Praha 5 k užší spolupráci s Policií ČR, Městskou policií, Magistrátem hl. m. Prahy a kontaktními centry pro drogově závislé v oblasti prevence a k intenzivnějšímu sdílení informací o aktuální situaci na území Prahy 5.

Krizový štáb odsouhlasil výzvu gesčně příslušné radní hl. m. Prahy, a to prostřednictvím Rady městské části Praha 5, aby zapojil do přípravy Koncepce a strategie protidrogové politiky hl. m. Prahy na roky 2021-2027 zástupce městské části Praha 5. Důvodem výzvy je potřeba rovnoměrného síťování nízkoprahových protidrogových služeb.

V závěru Krizový štáb souhlasil s dopisem, který gesčně příslušnému radnímu hl. m. Prahy adresovala starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková s ohledem na zlepšení úklidu veřejných prostranství, zejména v bezprostředním okolí nádob na třídění odpad.