Záměr založit vlastní akciovou společnost ke správě majetku zastupitelé Prahy 5 definitivně zamítli

19/05/2014

Zastupitelé městské části Prahy 5 se shodli s radními a zrušili záměr založit komunální akciovou společnost Komunální služby MČ Praha 5. Ta měla původně převzít od 1. ledna 2015 správu majetku a údržbu veřejných prostranství, kterou zajišťují externí dodavatelé.

Konkrétně se počítalo nejen se správou bytového fondu, ale šlo např. o úklid, údržbu a čištění chodníků a komunikací, údržbu zeleně a ostatní činnosti související se správou veřejných prostranství. Finanční prostředky ve výši 5 mil. Kč zastupitelstvem dříve určené na peněžitý vklad na založení akciové společnosti budou zapojeny zpět do rozpočtu městské části.

„V současnosti probíhají jednání o narovnání vzájemných vztahů mezi městskou částí a externími dodavateli, která spočívají především ve zjednodušení, novelizaci a aktualizaci stávajících smluv. Je zřejmé, že se díky aktualizacím smluvních vztahů výrazně sníží náklady na správu majetku,“ sdělila zástupkyně starosty Naděžda Kratochvílová.

Složité vztahy mezi Prahou 5 a externími dodavateli byly dány především řetězcem mnoha dodatků k základním smlouvám a existencí dalších dílčích smluvních vztahů.