Zacvičte si s Prahou 5

26/08/2010

Rada MČ Praha 5 podpořila projekt „Zacvičte si s Prahou 5“. Jedná se o seriál kondičních cvičení v přírodě a kurzy Nordic walkingu, které jsou určeny především seniorům a matkám na mateřské dovolené. Kurzy budou probíhat od září na Dětském ostrově a v ulici Lamačova na Barrandově. K dispozici budou veřejnosti také cvičební pomůcky. Cvičení, včetně doplňkových služeb je zcela zdarma. Podobné kurzy již úspěšně probíhají například v Praze 4 nebo v Praze 6.

„Jsem přesvědčen, že jak maminky s dětmi, tak senioři tuto aktivitu přivítají. Tyto kurzy budou probíhat pod dohledem zkušených fitness instruktorů a pro maminky s dětmi je tento kurz spojený se službou hlídání dětí,“ vyjádřil se k projektu místostarosta Lukáš Herold.

Reportáž z akce “Zacvičte si z Prahou 5” zde

Program cvičebních aktivit

Dětský ostrov:

• Pondělí od 14:00 do 14:50 a středa od 10:00 do 10:50 – kondiční cvičení (spojené s hlídáním dětí)

Sídliště Barrandov – konec ul. Lamačova/Dalajské údolí:

• Pondělí od 10:00 do 10:50 a čtvrtek od 14:00 do 14:50 – Nordic walking
  • Úterý od 10:00 do 10:50 – kondiční cvičení (spojené s hlídáním dětí)

Nordic walking je bouřlivě se rozvíjející disciplína, původem, jak sám název napovídá, ze severské Skandinávie. Jedná se o rychlou chůzi za pomoci dlouhých opěrných hůlek, která díky jedinečné dynamice pohybu procvičí a protáhne celé tělo, aniž by na sportovce kladla velké fyzické nároky. Je tedy ideální i pro starší občany nebo pro ty, kteří mají potíže s pohybovým aparátem.