Žáci základních škol budou pátrat v dějinách Prahy 5

30/10/2013

Rada městské části Praha 5 podpořila vzdělávání žáků druhého stupně základních škol v oblasti moderních dějin. Na projekt občanského sdružení Post Bellum nazvaný „Příběhy našich sousedů“ vyčlenila částku 140.000,-Kč.

V rámci projektu žáci aktivně vyhledávají pamětníky druhé světové války a komunistického režimu a zaznamenávají jejich vzpomínky pro budoucnost. Na skutečných životních příbězích pamětníků tak získávají vhled do moderních evropských dějin. Vše je založeno na aktivním přístupu žáků a pedagogických pracovníků formou objevování, dohledávání souvislostí, rozhovorů, autentických nahrávek a tvorbě reportáží.

Žáci vybudují zcela unikátní sbírku svědectví pamětníků se vztahem k městské části Praha 5. Utříděné informace pak bude možné dále využívat k prezentacím škol i městské části a k vidění budou na www.pribehynasichsousedu.cz,“ řekl radní Michal Šesták (UNP).