Žáci v ZŠ Radlická budou mít novou tělocvičnu

14/05/2009

Radní MČ Praha 5 schválili výstavbu nové tělocvičny u základní školy Radlická. Jedná se o vybudování samostatné podsklepené budovy se sociálním, šatnovým a technickým zázemím a posilovnou, která bude s hlavní budovou školy propojena chodbou.Nová tělocvična poslouží nejen hráčům halových sportů, jako jsou volejbal, nohejbal nebo vybíjená, ale díky jejím rozměrům 14×24 m bude vhodná i k provozování prostorově náročnějších kolektivních sportů jako basketbal, házená nebo floorbal.

„Jsem přesvědčen, že se nová tělocvična bude žákům a nejen jim líbit. Je navržena tak, aby vyhovovala všem současným potřebám i výukovým a provozním standardům. Samozřejmostí je i vybudování bezbariérového přístupu,“ popisuje projekt starosta MČ Praha 5 Milan Jančík. „Na výstavbu tělocvičny se nám také podařilo získat grant od Magistrátu hl. m. Prahy ve výši 10.000.000,- Kč,“ dodává.

Součástí přístavby bude i byt školníka, který byl dosud umístěn v hlavní budově školy. Na jeho místě pak vzniknou nové prostory pro výuku. Investiční náklady na výstavbu tělocvičny činí 90.360.119,-Kč včetně DPH. Termín ukončení stavby nové budovy je plánován na jaro příštího roku.