Záchrana labutě s mláďaty na Dětském ostrově

03/06/2013

Nepříznivá situace spojená s povodněmi přináší také netradiční příběhy. V pondělí v dopoledních hodinách byli kolemjdoucí podél břehu u Dětského ostrova svědky záchranného zásahu odchytové služby za účasti členů Rady městské části Praha 5. Do vážného nebezpečí se dostala labuť se svými 5 mláďaty a jedním nevylíhlým vajíčkem.

Při ranní obchůzce Dětského ostrova jsme byli zodpovědným pracovníkem ostrahy upozorněni na tuto labuť, která se dostala do vážné situace. Bohužel totiž hrozí zalití celého hřiště na ostrově, tedy míst, ve kterých si labuť postavila pro své potomky hnízdo,” sdělil starosta Prahy 5 Ing. Miroslav Zelený.

Starosta oslovil záchytovou službu a radního pro správu veřejného prostranství Jaroslava Nedvěda. Společně s dvojicí pracovníků odchytové služby a vedoucím Odboru servisních služeb Danielem Ottomanským pak provedli komplikovaný zásah, aby mláďata zachránili.

Nejvíce mě zaujala péče o vejce. Museli jsme označit jeho polohu v hnízdě a následně tuto polohu dodržet i při transportu. Kdybychom jej například obrátili, došlo by k utopení uvnitř nevyklubaného mláděte,” vylíčil netradiční zážitek zástupce starosty Jaroslav Nedvěd (UNP).

Mláďata nyní budou umístěna do záchranné stanice.