Začala revitalizace parku Sady Na Skalce

28/04/2015

Vážení občané Prahy 5, dovolujeme si vás upozornit, že začala revitalizace parku Sady Na Skalce. Dne 26. 3. 2015 došlo k uzavření smlouvy s vítězem výběrového řízení na dodavatele předmětu projektu a téměř bezprostředně bylo započato s revitalizací.

Tímto krokem došlo k zahájení realizační fáze projektu, která potrvá do srpna tohoto roku.

Celý projekt má za cíl především celkové prosvětlení území parku, kterého bude docíleno prořezem a rozvolněním stávajících keřových skupin. Stávající stromy ve špatném stavu budou odstraněny nebo ošetřeny a na několika místech vysazeny nové jako náhrada za odstraněné dřeviny, další vysazené dřeviny orámují kompoziční pohledy. Střední část parku v okolí jezírka bude osázena kvetoucími keři s různou dobou kvetení. Pro zpříjemnění  pobytu v parku bude na břehu jezírka realizováno pobytové dřevěně molo a několik atypických lavic. U altánku bude obnoven průhled na Staré Město. Dětské hřiště bude kompletně zrekonstruováno s umístěním nových herních prvků, dopadových ploch, mobiliáře a oplocení.

Projekt získal podporu v rámci Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost, který je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Odbor správy veřejného prostranství a zeleně MČ Praha 5

Více info na www.prahafondy.eu