Za podpory Prahy 5 začíná jubilejní 20. ročník Febiofestu

13/03/2013

Městská část Praha 5 si vás dovoluje pozvat na jubilejní 20. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha známého pod názvem FEBIOFEST, který začíná již ve čtvrtek 14. března a potrvá až do 22. března 2013. Letošní ročník se koná pod záštitou starosty Prahy 5 Ing. Miroslava Zeleného a radního pro školství, kulturu a sport Michala Šestáka opět v prostorách kina Cinestar u Anděla.

„Febiofest každoročně patří k největším kulturním událostem v Praze 5. Přehlídka mezinárodních filmů zpříjemní chvíle odpočinku a zábavy nejen občanům Prahy 5, ale i návštěvníkům, a to všech věkových kategorií. Očekáváme příjezd nejméně 40 významných hostů ke 190 promítaným filmů,“ doplnil starosta Prahy 5 Ing. Miroslav Zelený.

Své filmy doprovodí i čeští zástupci Mira Fornay, Mark Ther a Matěj Chlupáček. Výstavu Tváře Agnieszky Holland přijede uvést sama polská režisérka a loňská držitelka Kristiána za přínos světové kinematografii.

Je nám ctí, že Praha 5 je již několik let domovem tohoto festivalu. Febiofest je bezesporu významnou akcí, která přispívá k pozitivní propagaci městské části,“ dodal radní pro kulturu, školství a sport Michal Šesták.

Součástí festivalu je také mezinárodní soutěž nejlepších evropských filmů režisérů prvních a druhých děl, hudební doprovodný program Musicfest, dopolední program pro děti a mládež Juniorfest a v letošním roce i nová soutěž „Kino středometrážních snímků“. Kromě ceny v této soutěži udělí festival mimořádně také 5 cen Kristián za přínos světové kinematografii i ocenění Grand Prix. V čele hlavní poroty Febiofestu letos zasedne Věra Čáslavská. O Grand Prix Febiofestu, o níž porota rozhoduje, se budou ucházet v soutěžní sekci Nová Evropa v české premiéře nejzajímavější první a druhé filmy evropských tvůrců z produkce loňského roku.

Aktuální program a nabídku filmů naleznete na adrese febiofest.cz. Předprodej lístků probíhá na pokladnách Cinestaru Anděl a také online na adrese febio.cinestar.cz