Webový portál měsíčníku Pětka pro vás nabízí nové služby

01/02/2012

Webový portál radničního časopisu Pětka pro vás dostal k novému roku nový vzhled a funkce. Na stávající adrese ipetka.cz se uživatelé lépe orientují díky sjednocení do radničního designu, propojení ovládacích prvků s ostatními weby městské části a zprovoznění chybějících funkcí webu.

Uživatelé mají možnost jednoduchého přístupu k nejzajímavějším článkům z aktuálních i starších čísel časopisu, ale také k přehlednému archivu kompletních výtisků Pětky pro vás. Nový web nabízí také pro články fulltextové vyhledávání.

„Radniční časopis je v naší městské části velmi populární jak mezi občany, tak i mezi návštěvníky Prahy 5. Odbor vnějších vztahů proto připravil novou verzi elektronického přístupu k nejzajímavějším článkům tak, aby tyto informace byly přístupné komukoliv, “ doplnil starosta Prahy 5 MUDr. Radek Klíma.

Občané ocení například online kalendář akcí, které městská část Praha 5 pořádá nebo na kterých se podílí. Hlavní stránka nabízí také pohled na radniční dění a aktuální témata očima jednotlivých zástupců politických stran, jak jsou čtenáři „papírové“ Pětky zvyklí z rubriky Politikum.Vítaným prvkem bude jistě i připravovaná fotogalerie z akcí městské části.

„Občané Prahy 5 se o dění v jejich městské části aktivně zajímají. Proto jsme se rozhodli jim ulehčit cestu k nejzajímavějším článkům z časopisu, ale také například k fotografiím a politickým názorům jednotlivých zastupitelů. Kromě toho nové webové stránky Pětky pro vás odpovídají standardu moderních zpravodajských webů,“ upřesnil Bc. Luděk Sefzig z Odboru vnějších vztahů.