Vzdělávací a informační centrum Praha 5 nabízí nové jazykové kurzy

Je libo francouzština nebo třeba němčina či angličtina? Nebo jste se zamilovali do Itálie, často tam cestujete a rádi byste mluvili italsky? Ať tak či tak, hovořit jinou řečí i rozumět jejím specifikům vás naučí ve Vzdělávacím a informačním centru ve Štefánikově ulici v Praze 5.

„Pracujeme v malých skupinkách. To znamená, že máme kurzy od 5 účastníků maximálně do 10. Tak, aby samozřejmě ten jejich rozvoj v jazyce byl co nejefektivnější,“ řekla Jana Frischmannová, ředitelka VIC Praha 5.

Jedna lekce trvá 90 minut. Kurz je rozdělený na 2 pololetí a vedou jej lektoři čeští i rodilí mluvčí. Jedním z nich je Doménico, který vyučuje italštinu.

„Studenti jsou motivování hlavně tím, že často navštěvují Itálii. Ať už je to dovolená v létě nebo v zimě. Proto se chtějí v tomto jazyce zdokonalovat. Je to tedy záležitost komunikační a během posledních 3 let studentů stále přibývá,“ řekl Doménico Furfaro, lektor italštiny.

Velký zájem byl vloni zejména o angličtinu. Stále vyšší je tak i o jazyky další včetně češtiny pro cizince. Letos tak přibývají nově dva – španělština a ruština.