Výstavu Valerie Koshkino „Barvy emocí“ můžete navštívit už jen do 31. srpna

V úterý 27. srpna 2019 se konala derniéra výstavy ruské umělkyně Valerie Koshkino „Barvy emocí“. Úvodního projevu se ujal radní pro kulturu Lukáš Herold (ODS), pod jehož záštitou se výstava konala.

Derniéry se účastnil i český medailér a sochař Michal Vitanovský, který svým vtipným projevem o životě a dílech ruské sochařky přítomné rozesmál a přijetí vřele přijal i Meshal Alsumaiei – 2. sekretář/diplomat (Mr. Meshal Alsumaiei, Second Secretary of the Embassy of the State of Kuwait) z Velvyslanectví Státu Kuvajt.

 

Pokud jste ještě výstavu nestihli navštívit, máte možnost tak učinit už jen do soboty 31. srpna od 13 do 18 hodin v Galerii „D“ – Portheimka.

Valeria Koshkina se narodila v Moskvě v roce 1961. V roce 1984 absolvovala Moskevskou vysokou umělecko-průmyslovou školu (Stroganovskoje učiliště). Od roku 1992 Valerie žije s rodinou v Praze. Pracuje v oblasti drobné plastiky a medailí. Od roku 1994 je členkou české asociace umělců medailérů – AUM ČR. Od roku 2002 je také  členkou mezinárodní medailové federace – FIDEM (Fédération Internationale de la Médailles d’Art). Jako návrhářka Valeria Koshkina spolupracuje se známými továrnami na figurální a ozdobný porcelán – Royal Dux Bohemia a Haas & Czjzek.