Výstavu fotografií Liby Taylor “Moje Afrika” v září uvede MČ Praha 5

22/08/2011

Městská část Praha 5 si vás dovoluje pozvat na výstavu fotografií Liby Taylor s titulem „Moje Afrika“, která se uskuteční v Galerii Portheimka v termínu od 5. září do 1. října 2011. Vystavené fotografie jsou průřezem díla autorky, která už od 70. let pracuje pro významné humanitární organizace a dokumentární formou zachycuje obyčejné životy lidí z tzv. třetího světa.

Liba Taylor, která je nositelkou celé řady světových cen, dle svých slov na fotkách ukazuje životy lidí, kteří mají jenom jinou barvu pleti a rozdílnou kulturu, ale jinak jsou stejní jako ostatní lidé.

Fotografka od 70. let pracuje pro významné humanitární organizace, např. Save the Children Fund, Action Aid UK, WHO, UNHCR, UNICEF a další. Za své fotografie získala řadu cen. Procestovala velkou část Afriky, od Somálska po Ghanu, od Zimbabwe po Alžírsko, její fotky patřily k těm, které upozorňovaly na nutnost další pomoci Africe a spolupráci na jejím rozvoji.

„Liba Taylor je zkušená fotografka. Problematiku svých témat dokonale zná, ví, jak je pro výpověď snímku důležité prostředí, v němž fotografovaní žijí, ale i texty, jimiž své fotografie pečlivě doplňuje. Svou prací významně přispívá k pochopení světa, v němž žijeme“ doplnila ředitelka fotografické soutěže Czech Press Photo Daniela Mrázková.

Vstupné na výstavu je pro dospělé 30 Kč, důchodci a studenti platí jen poloviční částku. Cena pro skupiny je 10 Kč.