Výstavba bezbariérového vstupu do metra Anděl omezí provoz

27/06/2014

Upozorňujeme občany i návštěvníky Prahy 5, že od 30. června s předpokladem doby trvání cca 13 měsíců bude v prostoru pěší zóny Anděl (v oblasti u Bozděchovy ul.) probíhat stavba bezbariérového  zpřístupnění stanice metra Anděl. Se stavbou souvisí i řada omezení pěšího provozu v okolí.

Stavba si vyžádá zábor plochy tohoto prostoru, který omezí pohyb pěších mezi vstupem do stanice metra trasy B Anděl a Bozděchovou ulicí. Současně v době od 30. 6. do 4. 7. 2014 probíhají výkopové práce pro tuto stavbu v ul. Bozděchova.

“Žádáme občany i návštěvníky Prahy 5 o trpělivost a ohleduplnost. Anděl je dopravní křižovatkou pro celou Prahu a je zapotřebí usnadnit přístup k metru také handicapovaném spoluobčanům. Potřeba bezbariérového přístupu je tedy na místě. Doufáme, že realizátor stavby bude postupovat dle plánu a bez zbytečných průtahů,” informovala občany zástupkyně starosty a radní pro dopravu JUDr. Naděžda Kratochvílová.

Omezení vzniknou také kvůli stavbě plynovodu

Do 16. července probíhají v křižovatce ul. Braunova x Na Neklance a následných úsecích těchto komunikací stavební práce související s opravou nízkotlakého a středotlakého plynovodu. Tato stavební činnost si vyžádala uzavření průjezdu mezi ul. Na Neklance a Nad Koulkou ve směru k Braunově ulici s tím, že dopravní obsluha ul. Na Neklance v úseku mezi ul. Braunova a Na Laurové je zajištěna pouze v jednosměrném režimu Braunovy ul. v úseku mezi ul. Radlická a Na Neklance.