Výstava školy Václava Hollara v Galerii Portheimky prodloužena

22/12/2010

Unikátní výstava stávajících pedagogů školy Václava Hollara probíhá v Galerii Portheimka již od 7. 12. Vedení Prahy 5 se na svém 7. zasedání Rady Městské části Praha 5 rozhodlo trvání  výstavy prodloužit do 30. 1. 2011. Výstava  obsahuje řadu žánrů od malby, kresby, plastiky či keramiky z klasických disciplín až po animovanou tvorbu a prezentace ve 3D programech.

Pod kurátorským vedením Vladimíra Kintery se veřejnosti poprvé v tomto souboru představí práce učitelů Hollarovy grafické školy. Dojde tak k překvapivým konfrontacím střední výtvarné generace v rozmanitých výtvarných žánrech a technikách (malba, grafika, plastika, atd.). Jde o velmi záslužnou výstavu, která upozorní nejen na vysokou úroveň českého uměleckého školství, ale také naznačuje trendy a směry, kudy se bude české moderní umění ubírat v brzkém budoucnu. Tak, jak je široká škála oborů školy, tak je rozmanitá tvorba učitelů na této škole působících. Pedagogové jsou nejen učitelé v tom pravém slova smyslu, ale aktivně činnými výtvarníky různých oborů, kteří předávají studentům zkušenosti ze své dlouhodobé činnosti. Proto i připravovaná výstava bude velmi rozmanitá. Od malby, keramiky, plastiky, přes tvorbu medailí k volné grafice a grafickému designu. Každý učitel je svébytný umělec, a v tom tkví i specialita a obliba této školy.

Výstavu můžete shlédnout od úterý do neděle od 13.00 do 18.00 hodin až do 30. ledna 2011. 24. – 26. 12. a 31. 12. bude Galerie Portheimka zavřena.

Bližší informace