Výstava obrazů a výtvarných objektů Tvůrčí skupiny QUATTROM

21/03/2008

Městská část Praha 5 Vás co nejsrdečněji zve na výstavu „Tvůrčí skupiny Quattrom“ do Galerie Portheimka, Štefánikova 12, Praha 5.

Výstava začíná 25.3.2008 a potrvá do 13.4.2008.

Jde o skupinovou výstavu čtyř výtvarníků, kteří jsou členy „Tvůrčí skupiny“. Tvůrčí skupinu při původním Útvaru hlavního architekta hl.m. Prahy založila skupina nadšenců v roce 1982 s chutí alespoň jednou představit své výtvarné práce, vytvořené v přísném soukromí, kolegům a veřejnosti. Někteří z původních členů se stali profesionálními výtvarníky, jiní se naopak přestali kresbě a malbě věnovat. Tvůrčí skupina pravidelně vystavovala například v Martinském paláci nebo v Sále architektů ve Staroměstské radnici.

Tvůrčí skupinu Quattrom tvoří Alena Hořejší, Miroslav Kubový, Jiří Mejstřík a Milan Mysliveček. Obsahem jejich tvorby jsou obrazy a drobné výtvarné objekty. Jejich tvorba se formou i tématicky odlišuje, ale vhodně doplňuje (mj. krajina, hudba a tanec, historické reminiscence, orientální inspirace nebo velkoplošné malování na hedvábí).

Návštěvní dny Galerie Portheimka jsou úterý až neděle od 10.00 do 18.00 hod.