Výstava fotografií nabízí pohled do života herce a režiséra Jiřího Menzela

15/05/2013

V úterý 14. května starosta městské části Praha 5 Ing. Miroslav Zelený slavnostně zahájil retrospektivní výstavu fotografií s titulem Rozmarná léta, která přináší ojedinělý pohled do života oskarového režiséra a oblíbeného herce Jiřího Menzela.

Výstava, uspořádána u příležitosti oslav Menzelových 75. narozenin jeho manželkou Olgou, přináší velkoformátové fotografie, jež vznikly většinou v zákulisí – tedy při natáčení nejznámějších Menzelových filmů. Prohlédnout si ji můžete od 14. května do 7. června v prvním patře OC Nový Smíchov.

„Jde o koláže snímků, vycházející z mých archivních soukromých dokumentů, knih, fotografií, plakátů a scénářů, které většinou nebyly nikde publikovány. Fotografie na panelech jsou doplněny o filmové hlášky a množství zajímavostí ke konkrétním tématům. Návštěvníci si mohou přečíst i několik memoárů, které teď zkouším psát,“ přiblížil obsah expozice Jiří Menzel.

Do prostor nákupního centra na Andělu se výstava přesunula po svém premiérovém uvedení v Plzni, kde se setkala s velkým úspěchem.

„Nemít tento projekt v Praze 5 by byla obrovská škoda. Pan režisér Menzel je srdcem českého filmu, stejně tak jako se Smíchov stává srdcem Prahy. Hlášky z jeho filmů znají všechny věkové generace, proto si myslím, že výstava osloví širokou veřejnost,“ ocenil přítomnost výstavy v centru Prahy 5 starosta Ing. Miroslav Zelený.