Výpisy z bodového hodnocení na Czech POINTu

20/01/2009

U Úřadu městské části Praha 5 je od 21. ledna 2009 v rámci služeb Czech POINTu možno obratem získat výpis z bodového hodnocení osoby (řidiče). Tento výpis je další agendou, která přistupuje k neveřejné evidenci systému veřejné správy. Proto ho lze vydat jen osobě, které se týká nebo jejímu zmocněnci na základě úředně ověřené plné moci.

Vždy je nutno předložit platný doklad totožnosti obsahující rodné číslo (občanský průkaz nebo cestovní doklad). Výpis lze vydat i cizincům na základě předloženého dokladu cizince. V případě, že jsou všechna data v pořádku, výpis je vytištěn a doplněn o ověřovací doložku.

Žadatel za výpis zaplatí správní poplatek ve výši 100,- Kč za první stranu a za další případně započatou stranu pak 50,-Kč (upravuje zák. č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů, a to v sazebníku položky 3, písm. d). O výpis se žádá na oddělení ověřování pravosti podpisů a listin odboru občansko-správního ÚMČ Praha 5 v přízemí budovy Štefánikova 13-15.